Jdi na obsah Jdi na menu
 


Družstevní vlastnictví

Příspěvky

Společné vlastnictví družstevního bytu

8. 6. 2007

Dobrý den. Koupili jsem s přítelkyní družstevní byt se splacenou anuitou a příslibem  družstva o možnosti jeho převedení do osobního vlastnictví. Je možno převodem do  OV rozšířit vlastnictví bytu na podílové spoluvlastnictví nebo je nutno pro  rozšíření vlastnictví na nás oba sepsat kupní nebo darovací smlouvu? (vč.placení  příslušné daně)
Děkuji Pavel Anděl
 
Celý příspěvek | Rubrika: Družstevní vlastnictví | Komentářů: 2

Promlčení smlouvy s družstvem

8. 6. 2007

Podali jsem výzvu k uzavření smlouvy o převodu bytu v termínu dle zákona 42/92 Sb.. Roku 1998 družstvo uznalo svůj závazek k nám, a uzavřelo s námi smlouvu o smlouvě budoucí, kde bylo uvedeno, že k převodu dojde nejpozději do roku 2001. Převod bytu se z naší strany neuskutečnil. Lze uzavřít s družstvem novou smlouvu nebo je náš nárok již definitivně promlčen ?
 
Celý příspěvek | Rubrika: Družstevní vlastnictví | Komentářů: 1

Přijmou mě za člena družstva?

8. 6. 2007

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, je-li družstvo povinné přijmout nového nájemce za člena družstva (mám možnost koupit od obce nájemni smlouvu na dobu neurčitou za tzv. první nájem, bohužel dům se již převádi družstvu a já již nestihnu stát se jeho členem. Družstvo mě sice může přijmout dodatečně, ale prý nemusí... Nevite zda je to pravda? A jestli existuje nějaké jiné řešení? Nerada bych přišla o peníze zaplacené obci... Za odpověď děkuji.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Družstevní vlastnictví | Komentářů: 0

Je na katastru nemovitostí kopie nájemní smlouvy?

16. 11. 2006

Dobrý den, dočetla jsem se zde, že kopii dekretu získám na katastru nemovitostí. Musím, ale přece znát pod jakým je číslem? Nebo jak mám o něj zažádat? Podle adresy? Ptám se proto, že můj otec zřejmě dekret na byt ztratil, byt je družstevní s tím, že příští rok bude převeden do OV a nyní jej bude potřebovat. Znamená to, že ověřená kopie dekretu je jako originál?
 

Povolí mi družstvo žaluzie?

25. 10. 2006

Dobrý den, rád bych se zeptal, na jaké úpravy v družstevním bytě je zapotřebí stavební povolení, ci souhlas družstva? Např. bydlím v přízemí a chtěl sem na balkon namontovat ozdobnou mříž, družstvo řeklo ze to nepovolují,mám nějakou šanci získat na tuto akci povolení? Vim že jiná družstva to povolí. Dále bych si chtěl namontovt na okna venkovní žaluzie, musím na tuto akci žádat svolení od družstva? Předem dík za Vaše odpovědi.
 

Zvyšování nájemného

11. 10. 2006

Dobrý den,jsem starobní důchodce a bydlím sama v bytě 60 m2 v domě soukr. majitele na Praze 1,který je v souč.době veden jako II.kat.,protože jedny kamna WAW ze 3 v bytě jsou moje. Majitel nám zýšil nájemné od 1.1.2007 asi o 41% a nový zákon o nájemném kategorie neřeší.
 

Družstvo odmítá převod bytu do os. vlastnictví...

7. 8. 2006

Dobrý den, měla jsem dotaz ohledně převodu družstevního bytu. Podle §24 zákona č. 42/92 Sb o úpravě maj. vztahů a vypořádání nároků v družstvech ve znění opatření do 30.června 95 bylo povinno družstvo byt nájemcům převést do os.vlastnictví. Nebyla jsem nájemcem a členem družstva v této době a nyní družstvo všem ostatním odmítá převod bytu, neboť nepožádali před 11 lety o převod. Nelze na toto použít např. nerovnou příležitost? či jakým jiným způsobem lze požádat družstvo a podpořit toto zákonem? Děkuji JH
 

Jak postupovat při revitalizaci bytového domu?

13. 7. 2006

Dobrý den, lonijsem koupila členská práva na družstevní byt 2+1. Nyní mě kontaktovala (stejně jako ostatní nájemníky) domovní správa s tím, že se mám vyjádřit k návrhu celkové revitalizace našeho panelového domu (celkem cca 87 bytů).Jedná se o rozsáhlou rekonstrukci (okna, rozvody vody, zateplení....), která si vyžádá náklady kolem 20mil. Kč.
 

Rozdíl družstevního vlastnictví a s.r.o.

19. 5. 2006

Je koupě bytu ve vlastnictví s.r.o dobrá investice? Jaké nese rizika a na co si dávat pozor? Můžete ho porovnat s družstevním vlastnictvím - výhody, nevýhody. Děkuji
 

Jak prodat byt s podnájemníkem?

3. 5. 2006

Dobrý den, prosím o radu. Již více než 10 let jsem členkou stavebního bytového družstva. Byt zatím nemám převeden do osobního vlastnictví a v budoucnu bych jej ráda prodala družstvu nebo cizí osobě. V uvedeném bytě nebydlím, mám zde podnájemníka. Jak mám prodej uskutečnit a jaké následky bude mít prodej pro mého podnájemníka?