Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chtěli bychom společně s manželkou prodat náš rodinný domek v Roudnici nad Labem. Žijeme již delší dobu v Jihoafrické Republice, máme oba platné České pasy, máme také zaveden účet u Živnostenské banky v Praze. Prosím Vás, jestli by jste nás mohl informofat o postupu prodeje, speciálně o možnosti prodeje ze zahraničí, čili o případném postupu prodeje na dálku. Jsme v Kapském Městě, je zde Český konsulát, kde je možno právoplatně ověřovat dokumenty, podpisy atd.

Obecně jsou možné dvě varianty. Za prvé, pokud máte plnou důvěru k některé osobě v ČR, můžete jí udělit plnou moc (podpisy na plné moci úředně ověříte na konzulátu v Kapském Městě) a ta za Vás podepíše veškeré listiny související s prodejem nemovitosti v ČR. Nebo je možné si představit i druhou, složitější variantu, kdy veškeré listiny Vám budou odmailovány do Kapského města, Vy je podepíšete na konzulátu a následně zašlete poštou do ČR, kde je podepíše druhá smluvní strana. Poté Vám bude jedno paré s ověřenými podpisy smluvních stran zasláno zpět do Kapského města. V tomto případě máte sice celý prodej více pod kontrolou, na druhou stranu je poměrně zdlouhavá.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Prodej nemovitostí do zahraničí.

(Zdeněk, 11. 11. 2006 14:29)

Dobrý den jsme vlastníky historického objektu a chtěli bychom jej prodat. Prosíme o radu jakým způsobem nejlépe prodat,nabídnout nemovitost do zahraničí.
děkujeme